Gryzonie w samochodzie - Ty też masz ten problem?

Opublikowano : 2021-07-19 08:49:57
Kategoria : MOTORYZACJA

Gryzonie w samochodzie - Ty też masz ten problem?

W Polsce często możemy spotkać szczury, myszy, a także kuny czy łasice ponieważ są to popularne u nas gatunki zwierząt. Samochód stanowi dla nich schronienie przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, a ponadto przyciąga je długo utrzymujące się ciepło silnika. Pod maską panują więc bardzo dobre warunki do przetrwania. Szkodniki poszukując pożywienia torują sobie drogę i przegryzają różne przewody, niszczą meble oraz wiele innych sprzętów, zostawiają po sobie odchody oraz nieprzyjemny zapach. Naprawianie skutków takich spotkań ze zwierzętami niestety często jest kosztowne i stwarza wiele trudności, ale przede wszystkim może zagrażać zdrowiu, a nawet życiu człowieka (na przykład po wywołaniu usterki układu hamulcowego w samochodzie). Warto zabezpieczyć się przed takim zagrożeniem.

Na rynku jest wiele różnych sposobów walki ze szkodnikami. My proponujemy odstraszacze, które nie wyrządzą krzywdy zwierzętom, ale za to skutecznie zniechęcą je do zbliżania się w jego pobliże. Działają na zasadzie ciągłej emisji dźwięków o bardzo wysokiej częstotliwości (niesłyszalnych dla ludzkich uszu). Wysokość fal dźwiękowych jest nieustannie zmieniana, aby uniknąć sytuacji, w której gryzoń naturalnie przyzwyczai się do nieprzyjemnego dźwięku i zignoruje odstraszacz. Straszak jest zaprojektowany w taki sposób, aby nie oddziaływał na zwierzęta takie jak kot czy pies. Montaż tych urządzeń jest szybki i prosty nie zależnie od wyboru. W przypadku odstraszacza zasilanego przez akumulator samochodu dwa przewody zakończone konektorami oczkowymi podłączamy pod śruby klem akumulatora. Generatory ultradźwięków aktywują się dopiero po wyłączeniu silnika, a ponadto nie zużywają wiele prądu, dlatego nie trzeba przesadnie martwić się o przyspieszone zużycie akumulatora. Gdy zdecydujesz się na urządzenie zasilane bateryjnie wystarczy umieścić je tylko pod maską. Taki odstraszacz zwierząt może być stosowany nawet tam, gdzie nie ma możliwości stosowania urządzeń zasilanych sieciowo.

Zaopatrz się w odstraszacz sprawdzonej firmy ponieważ tanie, niesprawdzone modele wytwarzają nieprzyjemny dźwięk słyszalny również dla człowieka. Sprawdź modele polecane przez nas.