Najmodniejsze lampy wiszące w tym sezonie!

Opublikowano : 2021-09-15 14:41:31
Kategoria : OŚWIETLENIE

Najmodniejsze lampy wiszące w tym sezonie!

Najmodniejsze lamy wiszące w tym sezonie!

Lampy to ważny element wyposażenia wnętrza, ale również jego ozdoba. Nawet jeśli zdecydujemy się na inny rodzaj oświetlenia przestrzeni to i tak w punkcie centralnym lub tym który chcieli byśmy podkreślić znajdzie się lampa wisząca. Zastąpi ona inne elementy dekoracyjne a do tego będzie funkcjonalna. Tak samo jak meble, kolory farb czy tekstylia lampy ulegają zmieniającym się trendom. Szukając lampę wiszącą która ma być nie tylko elementem aranżacji ale również oświetleniem zwróćmy uwagę na ilość punktów świetlnych oraz wysokość  w danym pomieszczeniu. Niekiedy wystarczająca okaże się lampa tylko z jedną świetlówką, a czasem bardziej rozsądny będzie wybór żyrandola składającego się z kilku niezależnych lamp, co pozwoli na dowolne ustawienie kąta padania światła i oświetlanie za pomocą jednej lampy wiszącej kilku miejsc jednocześnie.

Zależnie od wystroju oraz gustów właścicieli istnieje wiele możliwości zastosowania tego samego modelu lampy.

Nowoczesne lampy: wyróżniają się prostą lecz niezwykle efektowną formą. Często wykonane z szkła czy metalu zapewniają nietuzinkowy desing i staną się ozdobą wnętrza. Lekkości takim lampą dają naturalne elementy takie jak drewno oraz miedź. Coraz częściej wybierane są lampy w podstawowej kolorystyce oraz prostym kształtom.Zobacz sam serię nowoczesnych lamp  i wybierz coś dla siebie.

Lampy industrialne to również hit który trzyma się na wyżynach już przez dłuższy czas. Lampy w stylu loftowym mają wiele różnych form np: mocno ścięte geometryczne klosze, klosz tak zwany noga pająka czy odsłonięta żarówka. Wciąż jednak najlepiej pasują do pomieszczeń nawiązujących do loftów albo skandynawskich mieszkań. Czym bardziej prosta forma oraz kształt tym większe zainteresowanie taką lampą. Występują w kolorach podstawowych tak aby nie zaburzać całej harmonii stylu.

Lampy, podobnie jak wszystkie inne dodatki, powinny stylem pasować do wnętrza i jego wystroju.Niezależnie od tego, czy urządzamy pokój nowocześnie, czy klasycznie, lampa – nawet najbardziej ekstrawagancka – musi nawiązywać do reszty wnętrza.