MARIO-200 3D/chrome pendant lamp E27 40W Vitalux
MARIO-200 chrome pendant lamp Vitalux
Product index: MARIO-200 CHR 3D
Price (with Tax.)
PLN179.00
1 qty.
Remaining order amount to obtain free shipping PLN0.00
Order within 3 hours 26 min. and we will ship today
Ask about product
* Required fields
14 days to return
Ask a question +48 536 969 696
Technical information
Material
Glass
Color
Chrome
Light source type
E27
Light source power
40W
Light source included
Not
Number of light sources
1
Degree of tightness
IP20 - internal
Supply voltage
230V
Product description
Elegant and subtle lamps from the MARIO collection are the perfect solution for all who appreciate minimalism. For with their shape they prove that the simplest solutions are often the best ones. The lamp has room for a 40W E27
light source.
The product comes with a 24 month manufacturer's warranty!
Stocknumber: MARIO-200 3D/CHROM
Light source type: E27
Max power (W): 40W
Number of light sources: 1
Dimensions:
Width: 1250 mm
Height: 200 mm