Switching power supply LED 150W 12V 12,5A IP67 GPV-150-12N GLP
Product index: GPV-150-12N
Price (with Tax.)
PLN115.00
1 qty.
Remaining order amount to obtain free shipping PLN0.00
Order within 16 hours 39 min. and we will ship tomorrow
Ask about product
* Required fields
14 days to return
Ask a question +48 536 969 696
Technical information
Supply voltage
230V
Output voltage
12V
Rated power
150W
Product description
  • Model: GPV-150-12
  • Dimensions: 203 x 70 x 45mm
OUTPUT
  • Rated voltage 12V
  • Rated current 12.5A
  • Current range 0 ÷ 12.5A
  • Rated power 150W
INPUT
  • Voltage value range 180 ÷ 277VAC
  • Voltage frequency range 47 ÷ 63Hz
  • Efficiency (typical) 89%
  • AC current (typical) 1.7A / 230VAC, 1.5A / 277VAC
  • Inrush current (typical) 60A / 230VAC
  • Leakage current(max.) 0.25mA / 240VAC